UWAGA! Dołącz do nowej grupy Ozorków - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Policyjna interwencja po florystycznym rabunku w Strykowie


Właśnie zakończona akcja policji w Strykowie przyciągnęła uwagę lokalnej społeczności. W dniach 20 i 23 czerwca doszło tam do kradzieży z włamaniem, gdzie sprawcą był 36-latek, który ukradł bukiety z tzw. „kwiatomatu”. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że nie był to jego pierwszy czyn przestępczy, a w rękach policji znalazły się również dowody jego wcześniejszych wykroczeń.

Incydent miał miejsce w momencie, gdy na ulicach Strykowa oraz innych miast zyskały popularność automaty sprzedające kwiaty. Włamywacz, wykorzystując swoje umiejętności, sforsował zamek elektromagnetyczny i zniszczył drzwiczki urządzenia, co pozwoliło mu na kradzież kilku bukietów. Monitoring zarejestrował jego wizerunek, co stało się kluczowym elementem w dalszym dochodzeniu, a policjanci podjęli intensywne działania w celu zidentyfikowania i zatrzymania sprawcy.

Niedługo po incydencie, 24 czerwca, mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na ulicach Głowna. Okazało się, że nie jest on osobą nieznaną organom ścigania, gdyż ma na swoim koncie liczne kradzieże artykułów drogeryjnych zarówno w Głownie, jak i Strykowie. W wyniku przeprowadzonej akcji, 36-latek usłyszał pięć zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia, a teraz o jego przyszłości zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Zgierz


Oceń: Policyjna interwencja po florystycznym rabunku w Strykowie

Średnia ocena:4.55 Liczba ocen:17


Zobacz Także